Aktualności Czym jest Kiwanis? O nas Nasze projekty Galeria 1% podatku Sprawozdania Kontakt

Projekty Kiwanis International Klub Słupia w Słupsku:

1. Patronat nad chórem "Kantele" z I LO w Słupsku, jednym z najlepszym w Polsce:

• sprezentowaliśmy 70 koszulek z logo chóru i Kiwanis International,
  • przekazaliśmy czek na 1000 EURO od klubu patronackiego z Rosendaal z Holandii,
  • dofinansowaliśmy obozy szkoleniowe (również w tym roku) i wyjazdy na festiwale w kraju i za granicą,
  • wydaliśmy pierwszą profesjonalną płytę chóru Kantele w nakładzie 2000 szt. z okazji 20-lecia istnienia chóru.

2. Patronat nad Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Słupsku:

• w grudniu 2003 r. zorganizowaliśmy w Galerii Podkowa w Słupsku kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia, podczas którego dzieci prezentowały swoją twórczość artystyczną. Wychowankowie śpiewali kolędy. Na kiermaszu można było kupić ręcznie robione kartki świąteczne oraz drobne upominki. Odbyła się też aukcja wyrobów artystycznych na rzecz dożywiania wychowanków szkoły zimą,
  • doposażyliśmy pracownię komputerową w pięć używanych komputerów i drukarkę
  • przekazaliśmy odzież z zaprzyjaźnionych hurtowni,
  • doposażyliśmy pracownię krawiecką i plastyczną szkoły w niezbędne materiały,
  • wielokrotnie przekazaliśmy pieniądze na dożywianie dzieci (gorący posiłek) jesienią i zimą,
  • środki finansowe uzyskane z każdej imprezy „Dziecięcy Pchli Targ” przekazaliśmy do OSiW w Słupsku.

3. Lalka Kiwaniska:

• lalka przytulanka, którą od 2004 roku ofiarujemy dzieciom przebywającym na oddziałach słupskich szpitali. Lalka pomaga małym pacjentom zrozumieć zabiegi, jakim będą pod-dane w szpitalu np. zakłada się jej maskę tlenową, daje zastrzyk itp. Lalka, która staje się własnością dziecka zmniejsza jego poczucie leku i dodaje otuchy. Warto dodać, że lalki są szyte przez uczniów OSiW w Słupsku.

4. Bal Duchów:

• listopad każdego roku,
  • zorganizowaliśmy 3 kolejne edycje, każda z inną gwiazdą estrady np. Majką Jeżowską, Krystyną Giżowską,
  • pieniądze ze  sprzedaży biletów oraz ciast i napojów przekazujemy na rzecz OSiW w Słupsku.

5. Dziecięcy Pchli Targ:

• czerwiec każdego roku,
  • łącznie cztery edycje - kiermasz książek, gier, przytulanek, sprzętu sportowego i wszystkiego, z czego dzieci wyrosły.

6. Współpraca z Oddziałem Rehabilitacji Małego Dziecka słupskiego szpitala:

• zbiórka sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci we współpracy z zaprzyjaźnionym klubem z Holandii i Niemiec,
  • indywidualna pomoc dla najbardziej potrzebującego dziecka w Słupsku - 2,5 letniego Bartosza Krajewskiego - zorganizowanie dnia  8.09.07 I-go balu charytatywnego, poprzedzonego imprezą plenerową - połowem dorsza na wędkę z kutra na Morzu Bałtyckim.

7. Ławeczka KIWANISKA

W 2015 z okazji dziesięciolecia naszego Klubu, postanowiłyśmy zaistnieć w przestrzeni  naszego pięknego miasta. Stworzyć miłe miejsce klimatycznych spotkań. Dlatego też, na terenie SCOPIES, gdzie mamy swoją siedzibę,  ustawiłyśmy piękną ławeczkę sygnowaną naszym logo. Za ławeczką posadziłyśmy bordową magnolię.

Mamy nadzieję, że nasz pomysł zachęci inne stowarzyszenia do uatrakcyjnienia otoczenia SCOPIES.

kiwanis słupsk
Kiwanis służy dzieciom drutex